Vakcíny vytvořené z oslabených koronavirů

Home Vakcíny Vakcíny vytvořené z oslabených koronavirů

Vakcíny vytvořené z oslabených koronavirů nebo koronavirů, které byly zabity chemickými látkami.

FÁZE 3 SCHVÁLENÁ PRO OMEZENÉ POUŽITÍ VE SAE

Logo Sinopharm

Wuhan Institute of Biological Products vyvinula inaktivovanou vakcínu proti viru, která je ve vlastnictví státu. Následně dala vakcínu čínské společnosti Sinopharm do klinických zkoušek. Studie Fáze 1/2 ukázala, že vakcína produkovala protilátky u dobrovolníků, z nichž někteří zaznamenali horečky a další vedlejší účinky. V červenci zahájili zkoušky fáze 3 ve Spojených arabských emirátech a následující měsíc v Maroku a Peru . Během léta společnost později uvedla, že vláda jí dala souhlas s injekčním podáním stovek tisíc lidí dvěma experimentálními vakcínami. Dne 14. září, SAE dal nouzové schválení použití vakcíny Sinopharm pro zdravotnické pracovníky.

FÁZE 3 SCHVÁLENÁ PRO OMEZENÉ POUŽITÍ VE SAE

Logo Sinopharm

Sinopharm také začal testovat druhou inaktivovanou virovou vakcínu, kterou vyvinul Pekingský institut biologických produktů. Po zahájení raných klinických studií v Číně zahájili studie fáze 3 ve Spojených arabských emirátech a Argentině. Během léta společnost později uvedla, že vláda jí dala souhlas s injekčním podáním stovkám tisícům lidí. Dne 14. září, SAE dala nouzový souhlas, že Sinopharm je vakcína k použití na pracovníky ve zdravotnictví.. V říjnu řekl předseda Sinopharm, že společnost připravovala výrobu svých dvou vakcín s plány na výrobu miliardy dávek ročně.

FÁZE 3 SCHVÁLENÁ PRO OMEZENÉ POUŽITÍ V ČÍNĚ

Logo Sinovac

Soukromá čínská společnost Sinovac Biotech testuje inaktivovanou vakcínu s názvem CoronaVac. V červnu společnost oznámila, že studie fáze 1 na 743 dobrovolnících nezjistily žádné závažné nežádoucí účinky a vyvolaly imunitní odpověď. Sinovac poté v červenci zahájil zkušební fázi 3 v Brazílii, následovanou dalšími v Indonésii a Turecku. 16. září zaregistrovali zkoušku vakcíny pro děti ve fázi 1/2. Přestože Sinovac dosud nezveřejnil údaje ze zkoušek v pozdní fázi, 19. října úředníci v Brazílii uvedli, že to byla nejbezpečnější z pěti vakcín, které testovali ve studiích fáze 3.

Reuters řekli, že čínská vláda dala v červenci nouzové schválení vakcíny Sinovac pro omezené použití. V říjnu úřady ve východočínském městě Jiaxing oznámily, že dávají CoronVac lidem v relativně vysoce rizikových zaměstnáních, včetně zdravotnických pracovníků, inspektorů přístavu a personálu veřejné služby.

Mezitím Sinovac připravuje výrobu vakcíny pro globální distribuci a dosáhl dohody o dodávce Indonésie minimálně 40 miliony dávek do března 2021. V září Yin Weidong, generální ředitel společnosti Sinovac, uvedl, že společnost plánuje celosvětovou distribuci vakcíny počátkem roku 2021 – včetně Spojených států.

Logo Indické rady pro lékařský výzkum

Ve spolupráci s Indickou radou pro lékařský výzkum a Národním virologickým institutem navrhla indická společnost Bharat Biotech vakcínu nazvanou Covaxin na základě inaktivované formy koronaviru. Studie na opicích a křečcích zjistily, že poskytuje ochranu proti infekci. Když společnost v červenci zahájila klinické studie, obíhaly zprávy , že vakcína bude připravena do 15. srpna. Generální ředitel společnosti Bharat však novinářům řekl, že bude k dispozici nejdříve počátkem roku 2021. 23. října společnost oznámila, že zahájí zkušební fáze 3.

Logo Ústavu lékařské biologie na Čínské akademii lékařských věd

Vědci z Ústavu lékařské biologie na Čínské akademii lékařských věd , kteří vynalezli vakcíny proti obrně a hepatitidě A, zahájili v červnu studii fáze 2 s inaktivovanou virovou vakcínou.

Logo Čumakovova centra při Ruské akademii věd

Chumakov Center v Ruské akademie věd vyvinula inaktivovaná vakcína koronaviru. 14. října tisková agentura TASS uvedla, že klinické testy vakcíny začnou v Kirově a Petrohradu 19. října. Centrum na svých webových stránkách uvedli, že první fázi pokusů dokončí následující měsíc.

Logo kazašského Výzkumného ústavu pro problémy biologické bezpečnosti

Středoasijský národ Kazachstán zahájil v létě výzkum vakcíny vyrobené z inaktivovaných koronavirů. Dne 28. srpna zaregistroval jejich Výzkumný ústav pro problémy biologické bezpečnosti zkoušku 1. fáze vakcíny, známou jako QazCovid.

Logo Shenzhen Kangtai Biological Products

Shenzhen Kangtai Biological Products je čínská společnost, která vyrábí vakcíny proti chorobám, jako je hepatitida B a spalničky. V srpnu s nimi AstraZeneca dosáhla dohody o dodávce Číny s jejich mRNA vakcínami. V říjnu zahájil Shenzen Kangtaistudii fáze 1 na 180 dobrovolnících své vlastní vakcíny založené na inaktivovaných koronavirech.

Mezi další inaktivované nebo oslabené vakcíny proti koronaviru v aktivním preklinickém vývoji patří vakcíny od: Codagenix; Valneva; Vivaldi Biosciences; Washingtonská univerzita; Západní univerzita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *