Ultrazvuk může poškodit strukturu koronavirů

Home Medicine Ultrazvuk může poškodit strukturu koronavirů

Jak známo, ultrazvuk může rozbít ledvinové kameny a otevřít lipidové pouzdro lipozomu pro vniknutí léčiva.

Nedávná studie publikovaná v časopise Journal of the Mechanics and Physics of Solids zjistila, že struktura koronaviru může být citlivá na vibrace ultrazvuku s frekvencemi běžně používanými v lékařském diagnostickém zobrazování. Výzkum provedli vědci z oddělení strojního inženýrství na Massachusetts Institute of Technology (MIT).

I když je struktura koronaviru dobře známa, není mnoho známo o jeho fyzické integritě nebo složení jeho proteinu ve výběžcích (spike protein).

 „Neznáme materiálové vlastnosti výběžků viru, protože jsou příliš malé, mají výšku jen asi 10 nanometrů,“ řekl Tomasz Wierzbicki, profesor aplikované mechaniky na MIT. „Ještě méně známé je to, co je uvnitř viru, který není prázdný, ale plný RNA, která je obklopena pouzdrem, tzv. proteinovou kapsidou. Takže modelování vyžaduje mnoho předpokladů.“

Výzkumníci při této studii použili počítačové simulace k modelování mechanické reakce viru na rozsah frekvencí vibrací ultrazvuku. Poté sledovali, jak vibrace zvlnily strukturu viru, a pomocí těchto informací určili přirozenou frekvenci vibrací virových pouzder. Pomocí toho odhadli přirozenou frekvenci na 100 megahertzů neboli 100 milionů cyklů za sekundu. Když virus vystavili těmto vibracím, proteiny pouzdra a výběžků se začaly ohýbat dovnitř. Jak zvyšovali intenzitu vibrací, pouzdro začalo praskat, což je akustický jev známý jako rezonance. Když navíc snížili frekvence na 25 a 50 MHz, plášť viru se ohnul a zlomil ještě rychleji. Došlo k tomu v obou simulovaných prostředích vzduchu a vody, která jsou podobná hustotě zjištěné v tělesných tekutinách.

I když je to slibné, výzkumníci zdůrazňují, že je třeba provést ještě spoustu další práce ve výzkumu, aby se potvrdilo, jestli to může být účinná léčba.

„Dokázali jsme, že při excitaci ultrazvukem začne koronavirový obal a výběžky vibrovat a amplituda této vibrace je velmi vysoká. To vytváří síly, které by mohly rozbít určité části viru, což viditelně poškodí vnější pouzdro a možná způsobí i neviditelné poškození RNA uvnitř, “ řekl Wierzbicki. „Doufáme, že náš příspěvek zahájí diskusi napříč různými obory.“

 

3 komentáře

  • Dobrý den, děkuji Vám za Vaši iniciativu.
    Nemusíte nic zkoumat, můžete hned bezpečně a rychle začít. Už jsem to vyzkoumal likviduji kmen Koronaviru na dvou frekvencích za 6 minut. Poslední dobou u očkovaných to trvá déle. Ve čtvrtek u očkovaného to zabralo Byl jsem první na světě, kdo úspěšně použil Ivermectin proti Koronaviru v Itálii 10,2.2020.

    Bohužel nikdo neprojevil zájem. Až nyní mnoho lidí a i instituce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *