Rychlé testy antigenu od Biopanda záchraňují

Home Medical Rychlé testy antigenu od Biopanda záchraňují

Rychlé antigenní (Ag) testy na covid-19 od společnosti Biopanda poskytnou výsledky za 10-15 minut.

Vzhledem k tomu, že se příznaky covid-19 podobají příznakům jiných nemocí, je testování jediným způsobem, jak zjistit, zda je člověk nakažen. To je důvod, proč rychlé antigenní testy (Rapid Antigen Tests) mění hru: jsou navrženy tak, aby za pár minut zjistily, zda je člověk nakažlivý nebo není. Test detekuje proteinové fragmenty specifické pro koronavirus. Lze ho provést na klinice, v ordinaci lékaře nebo v nemocnici. Doba zpracování výsledků je obvykle velmi rychlá – v některých případech lze výsledky získat do 15 minut.

Organizace se sídlem v Severním Irsku rychle reagovaly a prokázaly sílu spolupráce regionu při řešení nebývalých výzev v oblasti zdravotní péče ve světě. To se prokázálo jedním z prvních plně automatizovaných molekulárně diagnostických testů na světě, které dokážou detekovat infekci SARS-CoV-2 za méně než 2,5 hodiny, a který je vyvíjen v Severním Irsku, Velká Británie. Jednou společností, která vyvinula několik testovacích souprav, které pomáhají při diagnostice covid-19, je společnost Biopanda Reagents ze Severního Irska. Společnost úzce spolupracovala s několika evropskými partnery, aby zvýšila validaci testů na covid-19.

Philip McKee, manažer prodeje z Biopanda Reagents, řekl: „Posláním Biopanda Reagents je poskytovat inovativní, vysoce kvalitní a nákladově efektivní testovací prostředky, které nabízejí citlivost, specifičnost a přesnost, jaké zákazníci vyžadují.“

Vysvětlil, že rychlý antigenní test na covid-19 od Biopanda je kvalitativní imunochromatografický test pro laterální tok k detekci antigenů SARS-CoV-2 ve vzorcích výtěrů z nosohltanu (nosu) a z krku. Je určen jako nástroj na pomoc při diagnostice infekcí SARS-CoV-2 ve spojení s dalšími testy.

Dne 9. února se společnost zúčastnila webináře „Severní Irsko: Poskytování inovativních řešení výzev v oblasti zdravotní péče“, který měl za úkol upozornit na tento inovativní sektor biologických oborů.

„Na tomto webináři se zaměříme na představení naší řady produktů a klinických testů a na zdůraznění našich dalších nabízených řad, včetně testů veterinárních a testů bezpečnosti potravin,” řekl McKee. „Podělím se o úspěch našich testů na covid-19 a velkou zpětnou vazbu, kterou jsme dostali od našich zákazníků. Uvedu příklad našeho zákazníka v Bahrajnu. “

Uzavírá: „Myslím si, že laboratorní medicínu je třeba doplnit o další diagnostické technologie v místě péče a o screeningové metody, jako například ty, které může poskytnout naše společnost.“

Díky odborným znalostem napříč řadou specializací, včetně respiračních produktů, diagnostiky, zdravotnických prostředků, elektronického zdravotnictví a lékařských technologií, umožňují společnosti ze Severního Irska léčbu, která mění životy po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *