FDA vydala EUA pro zařízení Thermo Fisher na odběr vzorků slin

Home Medical FDA vydala EUA pro zařízení Thermo Fisher na odběr vzorků slin

Společnost oznámila, že získala povolení nouzové použití (EUA) pro své zařízení pro sběr slin Spectrum Solutions Spectrum DNA SDNA-1000 na Amplitude Solution.

Úřad FDA vydal EUA společnosti Thermo Fisher Scientific k provádění testů na covid-19 ze vzorků slin odebraných pomocí jejich zařízení Spectrum Solutions Spectrum DNA SDNA-1000 na Amplitude Solution. Podle společnosti jsou zařízení pro odběr slin SDNA samostatné systémy, které poskytují konzistenci vzorku a dlouhodobou stabilitu a zároveň chrání transkripty DNA a RNA po odběru, aby pomohly zajistit přesné výsledky testu s pouhými 2 ml slin. To dává laboratořím možnost rozšířit testování PCR na covid-19 a zpracovat až 8000 vzorků denně.

 „S nárůstem případů covid-19 díky přenosnějším variantám, jako je varianta delta, zůstává rutinní testování na SARS-CoV-2 účinnou strategií k omezování pandemie,“ řekl Manoj Gandhi, hlavní lékařský ředitel pro genetické testování v Thermo Fisher Scientific. „Tím, že laboratořím a autoritám v oblasti veřejného zdraví umožníme větší flexibilitu při odběru vzorků ve vysoce výkonném systému, zlepšujeme jejich schopnost uspokojit zvýšenou poptávku, což pomáhá monitorovat šíření covidu-19 a zachraňovat životy.”

Amplitude Solution je molekulární diagnostický systém s vysoce výkonnými schopnostmi, který lze přizpůsobit potřebám testování pro firmy, školy, univerzity a komunity. Také návrh multigenového cíle soupravy a aktualizovaný interpretační software jsou vytvořeny tak, aby pomohly laboratořím detekovat varianty SARS-CoV-2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *